TENCEL™ “çok iyi hissettirir”

tencel-lyocel

Bizce TENCEL™ bir mucize! Yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen ve yüksek mukavemetiyle bilinen TENCEL™ selüloz elyaflar, kumaşlara kattığı nazik yumuşaklık hissiyle tekstil sektöründe devrimsel bir etki yaratırken; size de yeni bir sürdürülebilirlik ve doğal konfor standardı getiriyor.

TENCEL™ Lyocell elyaflar, ağaç hamurunu yüksek kaynak verimliliği ve düşük ekolojik etkiyle selüloz elyaflara dönüştüren, çevreye duyarlı kapalı döngü üretim süreciyle ün kazanmıştır. Bu çözücü eğirme süreci, üretimde kullanılan suyu geri dönüştürür ve %99’un üzerinde geri kazanım oranıyla çözücüyü tekrar kullanır. Ekonomik açıdan tutarlı olan bu üretim süreci, Avrupa Komisyonundan "Sürdürülebilir Kalkınma Teknolojisi Ödülü" kategorisinde Avrupa Çevre Ödülü almıştır(2002).

tencel

TENCEL™ Lyocell elyaflar, doğanın döngüsüyle bütünleşerek çevresel dengeyi korumaya yardımcı olur.

    • • Elyaflar, fotosentezle oluşan yenilenebilir ağaç hammaddesinden yapılır.
    • • Sertifikalı biyo-bazlı elyaflar, çevreye duyarlı bir üretim süreciyle üretilir.
    • • Bu elyaflar, parçalanabilir ve çözünebilir özelliktedir, böylece tamamen doğaya geri dönebilirler.

TENCEL™ Lyocell elyaflar, Lenzing Ağaç ve Hamur Politikası’nın katı yönergelerine uygun olan sertifikalı ve kontrollü ağaç kaynaklarından elde edilir. Lenzing Grubu'nun kullandığı ağaç ve hamur, sürdürülebilir ormanlık alanlardan gelir.TENCEL ™ Lyocell elyafları, Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı (USDA) BioPreferred® onayını almıştır. Ayrıca tüm Lenzing elyaf üretim tesislerinin, Çevre Yönetimi ve İş Sağlığı ve Güvenliği sistemine (ISO14001, OHSAS 18001) uygun olarak çalıştığı belgelenmiştir.

Önemli Avantajlar

 • Daha fazla nefes alabilme

  TENCEL™ Lyocell elyaflar, nem yönetimi ile vücut ısısının düzenlenmesine yardımcı olur. Doğal malzemelerden elde edilen selüloz elyaflarının miksroskopik fibrilleri, nem emilimini ve salınımı düzenlemek üzere yapılandırılmıştır. Bu elyaflardan vücudun doğal ısı düzenleme fonksiyonunu destekleyen, nefes alan kumaşlar ortaya çıkar.

 • Pürüzsüzlük

  TENCEL™ Lyocell elyaflar doğal pürüzsüz tuşelidir ve kumaş kalitesini arttırarak cildinizde hafifçe kaymasını sağlar.

 • Ciltte nazik dokunuş

  TENCEL™ Lyocell elyaflar doğal yumuşak tuşelidir ve uzun süre dayanan konfor sunar. TENCEL™ Lyocell elyaflar elektron mikroskobuyla incelendiğinde, pürüzsüz bir yüzey alanı sergileyerek kumaşlara yumuşaklık, hassas ciltlere ise konfor kazandırır.

 • Parlaklık

  Elektron mikroskobuyla incelendiğinde, TENCEL™ Lyocell selüloz elyaflar parlak bir yüzey alanı sergileyerek tekstil ürünlerine lüks bir ışıltı katar. TENCEL™ Lyocell elyaflarda daha derin boya alımı ve pürüzsüz elyaf yüzeyi, pamuklu kumaşlara kıyasla gözle görülür derecede daha yoğun bir parlaklık verir.

 • Dökümlülük

  TENCEL™ Lyocell elyaflardan üretilen yumuşak tuşeli kumaşlar, pürüzsüz bir dökümle hoş bir görünüş yaratır.

 • Mukavemet

  TENCEL™ Lyocell elyaflar çok yönlüdür ve selüloz elyaflar arasında mukavemetiyle öne çıkar.

 • Serinlik ve kuruluk / ısı düzenleme

  TENCEL™ Lyocell selüloz elyaflar nem yönetimi ile vücudun doğal ısısının düzenlenmesine yardımcı olur. TENCEL™ Lyocell elyaflarının pürüzsüz yüzeyi, nemi pamuktan daha etkin bir şekilde emer. Bu, vücudun doğal ısı düzenleme mekanizmasını destekleyerek, cildinize hoş bir serinlik ve kuruluk hissi verir.

 • Doğada çözünür

  Doğadan elde edilen tüm TENCEL™ standart Lyocell elyaf türleri; endüstri, ev, toprak ve deniz koşullarında biyoçözünebilir ve gübreleşebilen olarak sertifikalandıştırılmıştır, böylece tamamen doğaya geri dönebilirler.

 • Daha az bakteri oluşum riski

  Nem yönetimi sayesinde TENCEL™ Lyocell elyaflar, nemi etkin bir şekilde emer*. Polyester ve sentetiğe kıyasla elyaf yüzeyinde bakterinin büyüyebilmesi için daha az miktarda nem oluşur. Sonuç olarak, TENCEL™ Lyocell elyaflar bakteri oluşumuna daha az elverişli bir ortam ve daha hijyenik özellikler sunar. (*Buhar Çekme testi ve Su Tutma Değeri ölçümlerine göre)

To Top